Wycieczki do Maroka

Wycieczki do Maroka

1052
Agadir, plaża
Agadir, plaża

Tylko niektóre liczące się na polskim rynku biura turystyczne oferują wyjazdy czy wycieczki objazdowe po Maroku. Na najstarszym, największym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się polskim portalu turystycznym – wakacje.pl – w dniu dzisiejszym (grudzień 2015) można znaleźć trochę ponad 100 ofert różnego typu wyjazdów do Maroka (w tym 14 wyjazdów objazdowych i 12 łączących wypoczynek ze zwiedzaniem). 55 z owych ponad stu ofert to wyjazdy „all inclusive”. 28 ofert posiada opcję „last minute”, 43 – „first minute”. 29 ofert to oferty wypoczynku w miejscowościach położonych nad morzem.

Wczasy w Maroku

Firma turystyczna Neckermann. Podróże (www.neckermann.pl) oferuje 17 siedmiodniowych wyjazdów do Agadiru (hotele w Agadirze, m.in.: Marhaba, Anezi Tower, Argana, Blue Sea Le Tivoli, El Pueblo Tamlelt, Lunja Village, Caribbean Village Agador, Atlas Amadit Beach, IBEROSTAR Founty Beach, Le Palais Des Roses, LTI – Agadir Beach Club, Beach Albatros, RIU Palace Tikida Agadir).

Ceny od 1852,00 do 3 518,00 PLN (od osoby).

Biuro Podróży Rainbow (www.rainbowtours.pl) ma w swojej ofercie ponad 100 (ośmio- lub piętnastodniowych) wycieczek (formuła objazd + wypoczynek) do Maroka. Do najpopularniejszych należą: „Maroko – Cesarskie miasta” lub „Maroko – Magiczne Południe” (program: zachód słońca na Saharze, Taroudant i Ouarzazate, Ksar Ait Benhaddou, przełom Todry i dolina Drâa, droga tysiąca kazb, Marrakesz, dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze); cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, siedem rozpoczętych dób hotelowych w hotelach trzy- lub czterogwiazdkowych, siedem śniadań i siedem obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż); ceny: od 1 571,00 PLN (8 dni) do 3 065 PLN (15 dni).

Biuro podróży ITAKA (www.itaka.pl) ma w swojej ofercie pięć propozycji piętnastodniowych wczasów w Maroku połączonych z wycieczkami po Maroku.

(1) Wycieczka „Wielkie Południe” + Hotel Club Almoggar Beach w Agadirze; program: Agadir, Tarudant, Ouarzazate, Taurirt, Zagora, Tazzarine, Alnif, Erfoud, Merzouga, Tinghir, Wąwóz Tudra, El-Klaa, Ouarzazate, Ait Bin Haddou, Marrakesz, Agadir. Miejsca, gdzie spotykają się góry i pustynia, a na horyzoncie falują zielone oazy palm daktylowych. Niepowtarzalny zachód słońca oglądany z wydm Sahary. Widoki jak ze snu, malownicze wąwozy, tajemnicze kazby na tle błękitnego nieba i dzika przyroda uczyniły z południa Maroka gwiazdę filmową. Wyjątkowe warunki naturalne i brak turystyki na masową skalę ściągnęły ekipy filmowe i nakręcono tu wiele kinowych hitów. Trasa wycieczki wiedzie najbardziej malowniczymi szlakami, w programie pełne lokalnego kolorytu miasta, miasteczka, wioski i magiczny Marrakesz.

Trasa w Maroku: ok. 1500 km; cena: 2 368,00 PLN.

(2) Wycieczka „Rabat na Berbera” + Hotel Ryad Magador Ala Madina w Agadirze; program: Agadir, Marrakesz, Casablanca, Rabat, Meknes, Moulay Idriss, Volubilis, Fez, Beni Mellal, Wodospad Uzud, Marrakesz, Essaouira, Agadir. Fantastyczne spotkanie z bogatym dziedzictwem kulturowym Maroka, wizyty w najsłynniejszych miastach Maghrebu, dawnych stolicach Kraju Zachodzącego Słońca. W programie Marrakesz, który jak magnes przyciąga turystów pragnących poczuć prawdziwą atmosferę egzotycznej metropolii. Majestatyczne pejzaże gór Atlas, śmieszne kozy na drzewach arganowych i tajemnicze kazby doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach. Wspaniała orientalna architektura, zapachy przypraw, tęczowe kolory tkanin działają na wyobraźnię i kuszą, aby przedłużyć marokańskie wakacje o wypoczynek na plaży w wybranym hotelu z bogatej oferty ITAKI.

Trasa w Maroku: ok. 1420 km; cena: 2 168,00 PLN.

(3) Wycieczka „Królewskie Miasta” + Hotel Bali w Hiszpanii/Costa del Sol; program: Algeciras, Ceuta, Fez, Meknes, Marrakesz, Casablanca, Rabat, Asilah. Intrygujące mieszanką kultury arabskiej i europejskiej miasta Maroka od wieków przyciągają artystów szukających tu inspiracji w specyficznej atmosferze świata na styku kultur. Królewskie miasta założone w średniowieczu zachwycają wspaniałą architekturą i niepowtarzalnym klimatem. Na trasie Rabat z wyraźnymi wpływami francuskimi, przepiękny Meknes, kosmopolityczna Casablanca ze świetnymi butikami, Fez – ostoja średniowiecznej kultury i duchowa stolica Maroka, Marrakesz z magicznym placem Dżamaa Al Fna i na koniec wizyta w pocztówkowo uroczym nadmorskim Asilah. Po intensywnym zwiedzaniu znakomitym pomysłem jest wypoczynek po hiszpańskiej stronie Gibraltaru, w wybranym hotelu na słynnym Costa del Sol.

Trasa w Hiszpanii i Maroku: ok. 1500 km; cena: 3 198,00 PLN.

(4) Wycieczka „Buszuj w Marrakeszu” + Anezi Tower Hotel & Paratments; program: połączenie wypoczynku w turystycznym kurorcie Agadir ze zwiedzaniem. Piękna, piaszczysta, szeroka na 300 m plaża Agadiru przyciąga tłumy wczasowiczów. Wieczorem można wybrać się na romantyczny spacer promenadą wzdłuż Atlantyku lub bawić się w znanych klubach nocnych, gdzie grają światowej sławy DJ-e. Kolejnym atutem są 3 dni w Marrakeszu. Ten program na pewno spodoba się tym, którzy chcą nie tylko zwiedzić Maroko, ale również odpocząć.

Trasa w Maroku: ok. 500 km; cena: 3 289,00 PLN.

PODZIEL SIĘ