Święto kwitnącego migdała (Tafraoute, luty)

Święto kwitnącego migdała (Tafraoute, luty)

1181
Kwitnący migdał w Tafraoute

Tafraoute to niewielkie marokańskie miasteczko położone niedaleko od wspaniałego Agadiru. Święto odbywa się przez cały luty, tak długo jak kwitną drzewa migdałowe – nie ma ono swojej konkretnej daty.

Widok kwitnących migdałów należy do naprawdę pięknych – naprawdę zapiera dech w piersiach. I właśnie dlatego do Tafraoute zjeżdżają corocznie nie tylko turyści, lecz także rdzenni Marokańczycy. W lutym drzewa migdałowe pokrywają się delikatnymi jasnoróżowymi kwiatami, przy czym rosną one wprost na nagich liściach. Ponieważ drzew migdałowych jest w Tafraoute bardzo dużo, miasto wygląda wprost bajkowo. Dodajcie do tego rozmaite koncerty i spektakle, występy ulicznych muzyków i tancerzy, a także świąteczny bazar z niepowtarzalnym marokańskim kolorytem – a będziecie mieli wyobrażenie o święcie kwitnącego migdała.

Nawiasem mówiąc, w Maroku uważa się, że owoce drzewa migdałowego przynoszą szczęście. I być może właśnie dlatego orzech migdałowy jest jednym z najpopularniejszych składników tradycyjnej kuchni marokańskiej.

PODZIEL SIĘ